BLOG

Z zewnątrz widać więcej

„Najtańszym źródłem poprawy efektywności jest wykorzystanie doświadczeń innych.”

James Harrington

Czytaj całość

Dlaczego łatwiej jest zobaczyć drzazgę w oku u kogoś niż belkę w swoim? Okazuje się, że identyfikacja obszarów, które mogą działać efektywniej w firmie jest dużo łatwiejsza, jeśli patrzysz na nią oczami konsultanta, audytora lub nowo zatrudnionego pracownika. Wynika to między innymi z innej perspektywy patrzenia, innych doświadczeń biznesowych

i braku bezpośredniego zaangażowania w bieżącą rzeczywistość. Czy rzeczywiście tak jest?

Świat oczami innych wygląda inaczej

„Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.”

Anais Nin

Czytaj całość

Światów jest tyle, ilu żyje ludzi na świecie. Postrzeganie rzeczywistości nie opiera się na faktach ale na znaczeniu, jakie im nadajemy. Najlepszym przykładem jest szklanka w połowie zapełniona wodą, to jest fakt. Czy ona jest w połowie pełna czy pusta, to jest interpretacja umysłu i to jest wewnętrzny świat naszego postrzegania rzeczywistości.

Działaj TERAZ!

„Czas zmiany to czas lęku lub nowych możliwości. Twoja postawa zadecyduje, która z tych rzeczy będzie Twoim udziałem.”

Ernest C. Wilson

Czytaj całość

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość biznesowa, fala pesymistycznych informacji gospodarczych, rosnąca niepewność wszystko to stało się naszą codziennością. Większość firm – z pewnością Twoja również – zastanawia się jak utrzymać swoją rentowność, jak zahamować spadki sprzedaży, jak obniżyć koszty produkcji itd. Na kanwie tych pytań, gdzieś głęboko i skrycie wybrzmiewa pytanie: gdzie będzie moja firma za kilka lat?

Odpowiedzi nie znam, ale wiem, że w dużej mierze zależy to od Twojej postawy i Twoich reakcji, które podejmiesz TERAZ.

Polityka Prywatności

ul. Lęborska 60, 60-454 Poznań

Odwiedź nasze social media:

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia. Sposób, w jaki przetwarzamy te pliki, opisany jest w Polityce Prywatności.
Polityka Prywatności Zgoda